Narzędzia edukacyjne mogą znacznie usprawnić naukę i pomóc uczniom w rozwijaniu umiejętności technicznych niezbędnych do współcześnie do rozwoju. W obecnej, pandemicznej rzeczywistości elektroniczne narzędzia stały się jeszcze bardziej ważną częścią edukacji. Powszechna edukacja zdalna stała się rzeczywistością i trzeba umieć dostosować się do jej warunków. Odpowiednie oprogramowanie może to umożliwić.

Jako nauczyciel możesz wybierać spośród wielu różnych opcji oprogramowania edukacyjnego, ale dwa, które się wyróżniają, to Office 365 Education i G Suite for Education. Oba oferują imponującą gamę aplikacji i funkcji do nauki i zarządzania, ale która z nich jest lepsza dla Ciebie i Twoich uczniów?

Przegląd konkurentów

G Suite for Education to bezpłatna platforma dostępna tylko w chmurze, która oferuje pełen zestaw aplikacji, w tym Gmail, Dokumenty, Arkusze, Dysk, Kalendarz i nie tylko. Subskrypcje G Suite dla zapewniają 30 GB miejsca w Gmailu i nieograniczone miejsce na Dysku Google.

Office 365 Education również jest bezpłatnym oprogramowaniem. Ta platforma oferuje internetowe wersje znanych aplikacji, takich jak Word, Excel, PowerPoint i Outlook, ale ma również płatną wersję o nazwie Office 365 Education E5, która zapewnia aplikacje biurowe w trybie offline i dodatkowe funkcje. Wersja E5 może zostać zakupiona na zasadzie miesięcznej subskrypcji. Dla kont studenckich wiąże się to z kosztem 5,90 € a dla pracowników dydaktycznych 7,85 €. Pomimo płatności w postaci abonamentu jesteśmy zobowiązani roczną umową. W przeciwieństwie do G Suite, Office 365 oferuje 50 GB miejsca w skrzynkach odbiorczych Outlooka i 1 TB miejsca na pliki w folderach OneDrive.

Aplikacje zwiększające produktywność

Aplikacje biurowe 365 i G Suite są dość podobne. Obie umożliwiają uczniom i nauczycielom współpracę nad dokumentami w czasie rzeczywistym, ale aplikacje Microsoftu mają niewielką przewagę, jeśli chodzi o ich bardziej niezawodne funkcje.

Na przykład program Microsoft Word ma zaawansowane funkcje autokorekty, edycji obrazów i bibliografii, które pomagają uczniom w zadawaniu lekcji. Dokumenty biurowe są nawet zintegrowane z funkcjami czatu i rozmów, dzięki czemu uczniowie mogą współpracować i natychmiast przekazywać sobie nawzajem opinie. G Suite nie ma tych funkcji, ale ma bardziej przejrzysty i intuicyjny interfejs użytkownika.

Komunikacja

W przypadku komunikacji Office 365 oferuje Microsoft Teams do obsługi wiadomości błyskawicznych, połączeń audio / wideo i zarządzania projektami. Zawiera również wiele nowatorskich funkcji programu Skype dla firm, takich jak jakość połączeń HD i wideokonferencje z udziałem do 250 uczestników na sesję. Co więcej, uczniowie mogą skonfigurować prywatne kanały w aplikacji Teams, aby udostępniać pliki i synchronizować swoje kalendarze na potrzeby projektów grupowych.

G Suite dla Szkół i Uczelni zapewnia Tobie i Twoim uczniom Google Hangouts, który jest przyzwoity do czatu wideo i jest dobrze zintegrowany z innymi usługami Google, ale brakuje mu funkcji udostępniania plików, czatu i wysokiej jakości połączeń w Microsoft Teams.

Narzędzia klasowe

Najlepszą rzeczą w G Suite jest Google Classroom, aplikacja internetowa, w której możesz zarządzać swoimi uczniami oraz ustawiać i oceniać zadania. Uczniowie uzyskują również dostęp do skrzynek odbiorczych w klasie, dzięki czemu mogą otrzymywać ważne aktualizacje i zadania domowe. Możesz nawet udostępniać oceny i ogłoszenia rodzicom, zapraszając ich do swojej internetowej klasy.

Office 365 miał wcześniej aplikację „Microsoft Classroom”, ale wszystkie jej funkcje zostały przeniesione do Microsoft Teams. Teams oferuje te same możliwości co Google Classroom, ale ma zagracony interfejs, co utrudnia korzystanie z funkcji zarządzania klasą.

Formularze

Office 365 i G Suite mają aplikację „Formularze”, która umożliwia tworzenie quizów i testów w określonym czasie, rozpowszechnianie ankiet i kwestionariuszy oraz sprawdzanie wyników na bieżąco. Obie platformy świetnie nadają się do testowania uczniów, ale firma Microsoft oferuje dodatkowe możliwości oceniania i informacji zwrotnej.

Bezpieczeństwo

G Suite dla Szkół i Uczelni chroni dane Twoje i Twoich uczniów dzięki zaawansowanym systemom szyfrowania, uwierzytelnianiu wieloskładnikowemu i regularnym audytom bezpieczeństwa. Office 365 Education oferuje to wszystko oraz zaawansowaną ochronę przed zagrożeniami, która monitoruje wiadomości e-mail, połączenia i pliki pod kątem złośliwego oprogramowania i innych cyberataków. Office 365 Education obejmuje również usługę Active Directory, która umożliwia ustawianie ograniczeń dostępu i zarządzanie poświadczeniami użytkowników.

Podsumowanie

Odpowiedź na to będzie się różnić w zależności od Twoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz bezpłatnej, dostępnej tylko w chmurze i przyjaznej dla użytkownika usługi, G Suite for Education to najlepsza opcja dla Twojej szkoły. Office 365 Education ma sens, jeśli potrzebujesz solidnych funkcji i nie masz nic przeciwko płaceniu niewielkiej opłaty abonamentowej za dodatkową ochronę, funkcje i aplikacje offline.

Udostępnij artykuł: