oferta szkoleń dla nauczycieli

Szkolenia kadry pedagogicznej

Oferta szkoleń dla nauczycieli z zakresu technologii informacyjnej to jedna z głównych usług jakie świadczymy. Od wielu lat wspieramy nauczycieli i pomagamy im nabyć wiedzę technologiczno-techniczną niezbędną w dzisiejszych czasach. Szkolenia dla nauczycieli związane są przede wszystkim z obsługą wszelakich urządzeń i programów używanych w codziennej pracy dydaktycznej.  Podczas szkoleń staramy się nie zamęczać nauczycieli niepotrzebnymi informacjami, a skupiamy się przede wszystkim na umiejętnościach i wiedzy, która ułatwi codzienną pracę w szkole.
Szkolenia prowadzone są w sposób przystępny i zrozumiały na każdym poziomie zaawansowania. Nauczyciele szkolący prowadzą teoretyczno-praktyczne zajęcia w przyjaznej atmosferze w myśl zasady, że nie ma głupich pytań. W przeciwieństwie do innych firm prowadzących szkolenia łączymy wiedzę z praktyką pracy w szkole. Nasze szkolenia prowadzone są przez doświadczonych praktyków – nauczycieli czynnych zawodowo, którzy posiadają umiejętności technologiczno-informatyczne i przekazują wiedzę w sposób dostosowany do umiejętności technicznych kadry pedagogicznej. Nasze szkolenia zazwyczaj posiadają trzy poziomy zaawansowania – początkujący, średnio-zaawansowany i zaawansowany. Prowadzący zajęcia znają specyfikę pracy szkoły i wiedzą jakie narzędzia i umiejętności są niezbędne w pracy nauczyciela i co musi zostać przekazane i wytłumaczone, a co można na danym etapie pominąć, ponieważ się kadrze nauczycielskiej po prostu nie przyda.

SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI

obsługa sprzętu komputerowego
bezpieczne korzystanie z komputera i Internetu
nauczanie zdalne w szkole (programy, narzędzia)
Tematyka szkoleń to przede wszystkim szkolenia z zakresu technologii informacyjnej i wykorzystania narzędzi TIK w edukacji. Chcemy pomagać zarządzającym placówkami oświatowymi w rozwoju umiejętności technologicznych u nauczycieli. Chcemy, aby każda przeszkolona przez nas osoba korzystała z Internetu w sposób świadomy i bezpieczny. Chcemy, aby nasze szkolenia ułatwiały pracę i wzmacniały motywację zarówno u prowadzących lekcje nauczycieli, jak i uczniów, których w obecnych czasach ciężko jest zaciekawić pracą z podręcznikiem. 
Wiemy jak ważny jest kontakt prowadzącego z uczestnikami szkoleń, dlatego w naszej ofercie znajdują się przede wszystkim szkolenia stacjonarne i w tym wymiarze chcielibyśmy się z Państwem spotykać. Zdajemy sobie sprawę z sytuacji jaka nas zastała i że w dobie pandemii i ograniczeń pandemicznych jest trudniej zorganizować szkolenie w placówce, jednak gorąco wierzymy, że szkolenia stacjonarne są o wiele bardziej skuteczne niż szkolenia online. Nie ograniczamy jednak naszej oferty i szkolenia online są także dostępne. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń..

tematyka szkoleń

Katalog szkoleń

Szkolenia odbywają się stacjonarnie w szkole/placówce oświatowej wykupującej usługę. Na życzenie możemy przeprowadzić szkolenie w formie online. Czas trwania szkoleń jest elastyczny i zależy w dużej mierze od uczestników szkolenia.

Tematykę szkoleń można łączyć tworząc dopasowane do kadry nauczycielskiej szkolenie.

Bezpieczeństwo

 1. Bezpieczne korzystanie z Internetu w szkole. 4h
 2. Ochrona danych osobowych w szkole. Czas szkolenia: 3h
 3. Zabezpieczanie danych. 3h

Edukacja

 1. Microsoft Office365 – obsługa pakietu w szkole. POPULARNE
 • Poziom podstawowy (podstawowa obsługa aplikacji MS Teams, Outlook, Onedrive) 4h
 • Poziom średnio-zaawansowany (Word, PowerPoint, Forms, OneNote) 4h
 • Poziom zaawansowany (Excel, Sway, Teams + wybrane aplikacje) 4h
 1. Jak prowadzić nauczanie zdalne w szkole – szkolenie dla Dyrektorów lub administratorów MS Office w danej szkole. 3h
 2. Zarządzanie platformą MS OFFICE – szkolenie dla administratorów 3h
 3. Darmowe programy i narzędzia niezbędne w pracy dydaktycznej . 4h
 4. Narzędzia TIK w edukacji. 4h
 5. Prawa autorskie w szkole. 2h
 6. Wykorzystanie tablicy interaktywnej w pracy dydaktycznej. 3h
 7. Wykorzystanie monitora interaktywnego w pracy dydaktycznej. 3h
 8. Wykorzystanie tabletów i laptopów w pracy dydaktycznej. 3h

Inne

 1. Obsługa programów biurowych. do ustalenia
 2. Obsługa komputera, laptopa, tabletów. do ustalenia
większość szkoleń ma charakter praktyczny

zainteresowany szkoleniem?

Napisz do nas!